Search
Generic filters
Exact matches only

Genç Yazarımız Özge Güney İle Röportaj – Kanlı Kontes’in Başlangıç Öyküsü

1 3 ay önce

Röportaj Sahibi Fatma Uyar ve Yazarımız Özge Güney’in İzni Alınarak Paylaşılmıştır.

 Kendinizi tanıtabilir misiniz?

Merhabalar, ben Özge Güney. İstanbul’da yaşıyorum. Özel bir şirkette, iletişim alanında çalışıyorum. Kişisel gelişim eğitimleri almaktayım.

Yazmaya ilk olarak nasıl karar verdiniz?

Küçüklüğümden beri, bir yazma aşkım var. Kendimi yazarak daha iyi ifade edebildiğimi düşündüğüm için genelde bu yolu seçiyorum hayatımda. Yazarlık fikri de böyle oluştu.

Yazarken nelerden ilham alırsınız?

Yazarken, genelde çevremdeki insanlardan ilham alıyorum. Onların yaşadıkları olaylar, hissettikleri şeyler ve bunları gözlemlemek beni etkiliyor. Onları kendi kurgumla harmanlayıp, yazıya dökmek bana iyi hissettiriyor.

Kitabınız çıktığında neler hissettiniz?

Kitabımı ilk gördüğümde gözyaşlarıma hakim olamadım. Beni çok çok mutlu etmişti. Hala daha da, mutlu ediyor. Sanırım bu durum her yeni kitabımın çıkışında değişmeden devam edecek.

Kitabınızı ilk kim okudu? Kitabınız hakkındaki düşünceleri nasıldı?

İlk olarak erkek arkadaşım Kanlı Kontes’i taslak halindeyken okudu. Aslında hala kitabımın tamamını okumadı 🙂 Ama ilk onun fikrini aldım. Çok beğendiğini söyledi hatta benim yazdığıma inanamadığını belirtmişti.

Size göre kitap okuma alışkanlığı kazandırılmak için neler yapılmalı?

“Ağaç yaş iken eğilir” sözünü çok doğru buluyorum. Ben de küçük yaşlarda okumaya başlamıştım, ve devamı geldi. Özellikle okullara hatta ofislere bile kitap okuma araları veya saatleri konulmalı. İnsanlar bu yollarla sürekli okumaya teşvik edilmeli.

Aklınızda yeni fikirler, projeler var mı? Varsa biraz bahseder misiniz?

Şimdilik ikinci kitabım için bazı fikirlerim var. Kanlı Kontes Elizabeth Bathory’nin devam kitabı gelebilir.

Ne kadar zamandır yazıyorsunuz?

10 yaşımdan beri yazdığımı hatırlıyorum. Ufak çapta kompozisyon ödevleriyle başlamıştım ilk olarak yazmaya. Sonra okul yarışmalarına katılmamla devam etti. Blog yazıları, internet ortamında yazma şeklinde derken, çılgınca bir şey yaptım ve kitap çıkarttım 🙂

Yazmanızdaki en büyük etken nedir?

Kendimi yazarak daha iyi ifade edebiliyorum. Yazmak, bana özgür hissettiriyor.

Yazarken çektiğiniz en büyük zorluk nedir?

Kendi fikirlerimin arasında kaybolmak. Kurguyu oluştururken, çok fazla sebep ve sonuç ilişkisini aynı anda beynimde oluşturunca, kurgu bazen beni aşıp gidiyor. Bunları toparlamak ve en iyisine karar vermek yorucu olabiliyor.

Şu ana kadar aldığınız en güzel ve sizi duygulandıran yorum?

Pek çok olumlu yorum aldım yazılarımın üstüne. Ama en çok beni mutlu eden, yazmaya hep devam etmemi isteyen, yazdıklarımı her zaman okuyacağını söyleyerek beni yüreklendiren yorumlar oldu. Sizi hiç tanımayan, daha önce bir defa bile görmemiş insanların, sizin düşüncelerinizi beğenmesi ve sizden ilham alması kadar güzel bir duygu yok.

 

ÖZGE GÜNEY’İN KANLI KONTES ELIZABETH BATHORY KİTABINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ 

1 yorum

  1. Editor

    çok güzel bir röportaj olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1.
avatar
Editor
28610 points