Search
Generic filters
Exact matches only

Yazarımız M.Ali Yılmaz İle Röportaj: Karanlık Zaaflar Hakkında Her Şey

0 2 ay önce
İÇERİK www.gazeteavrasya.com sitesinden alınmıştır. 

Cihat DÜNDAR, sevilen yazar Mehmet Ali Yılmaz ile sizin için konuştu. İlk kitabı olan Karanlık Zaaflar/ Avcıyı Avlamak isimli romanı üzerine değerlendirmelerde bulunan Yılmaz, serinin ikinci kitabını önümüzdeki yıl okura sunacağı haberini verirken bir de itirafta bulundu : İnsanların birbirlerini anladıklarını ya da en azından anlamaya başladıklarını görmek umut verici.

Öncelikle sizi tanımak isteriz. Mehmet Ali Yılmaz kimdir? 
Ben 1990 yılında İstanbul’da doğdum. İş sahasında güvenlik sektörünün yanı sıra, ticaretle uğraşıyorum. İstanbul Üniversitesi Adalet fakültesi öğrencisiyim ve hedefim hukuk fakültesi.

Yazarlık  hayatınız nasıl  başladı? Size öncülük  eden bir isim  var mı? 
Yazarlık hayatım 2010 yılında askerliğim sırasında başladı. Bana öncülük eden bir isim yok.

Yazarken nelerden etkilenirsiniz? 
Yazarken beni etkileyen dış etkenlerden ziyade içsel yolculuklarımdır. Düzenli meditasyon yapıyorum. Meditasyon esnasında zihnimi, evreni ve varoluş sahasını dinlerim ve işte yazmak için ilham beni orada bekliyordur.

Okuyucu ile buluşan ” Karanlık Zaaflar/ Avcıyı Avlamak” isimli  eserinizden bahseder  misiniz? 
Karanlık Zaaflar, bir üçleme olacak. Avcıyı Avlamak ise, serinin ilk kitabıdır. Avcıyı avlamak aynı zamanda da benim ilk yazdığım kitabımdır.

Karanlık Zaaflar/Avcıyı Avlamak isimli kitabınızın vermek istediği mesaj nedir? 
Mesajı, karanlığın hiçbir zaman mutlak karanlık, aydınlığın ise hiçbir zaman mutlak aydınlık olamayacağı gerçeğidir.

Karanlık Zaaflar/ Avcıyı Avlamak kitabının ismi  nerden geliyor?
Karanlık Zaaflar serisinin ismi, varoluş sahasındaki istisnasız tüm varlık türlerinin bir zaafı olabileceği olgusundan yola çıkılarak düşünülmüştür. Serinin ilk kitabı olan Avcıyı Avlamak kitabının ismi ise  bazen işlerin planlandığı gibi gidemeyebileceği ve bazen avın avcıyı avlayabileceği ihtimalinden ilham alınarak bulunmuş bir isimdir.

Karanlık Zaaflar/ Avcıyı Avlamak isimli eserinizi okur  gözüyle  yorumlar mısınız? 
Yazar olarak sade bir dil kullanmaya gayret ettim. Ancak bir okur olarak yorumlamak gerekirse daha sade bir dil kullanılabilirdi. Anlatımdaki yoğunluk seyreltilebilirdi diye düşünüyorum.

Yeni çalışmalarınızdan bahseder  misiniz?
Serinin ikinci kitabını yazıyorum. 2021’de yayımlanmasını planlıyorum. Bu üçlemeden sonra tamamen farklı tür olan bir üçleme daha yazmayı planlıyorum.

Covid 19 salgını sizi bir yazar olarak nasıl etkiledi?
Covid 19 salgını herkesi olduğu kadar beni de ister istemez etkiledi. İnsanın tanrısal egosuna rağmen, aciziyetiyle yüzleşme süreci olarak tanımlıyorum. İnsanların birbirlerini anladıklarını ya da en azından anlamaya başladıklarını görmek umut verici.

HABERİN İÇERİĞİNE ULAŞMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1.
avatar
Editor
28610 points